logo
Windows
Windows
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

2019 Yılı Türkiye'de En Çok Satan Bilgisayar Markası Açıklandı

Çokİndir Teknoloji 2019 Yılı Türkiye'de En Çok Satan Bilgisayar Markası Açıklandı
Bilgisayar pazarında en çok kim satıyor?Lenovo, Akıllı Dönüşüm stratejisi doğrultusunda sektörde birinciliğini sürdürüyor.
2019 Yılı Türkiye'de En Çok Satan Bilgisayar Markası Açıklandı

2019'un ikinci çeyreği için Türkiye ve dünyada en çok satan firma açıklandı.

Lenovo, IDC ikinci çeyrek finansal sonuçlarına göre dünyada PC pazarında %25,1'lik pazar payı ile birinci oldu. Şirket, GFK sonuçlarına göre Türkiye'de de %26,1 pazar payı ile birinci sıradaki yerini korurken, oyun kategorisinde de %23,1 pazar payı ile ilk sırada bulunuyor.

Akıllı telefonların hayatımıza girdikten sonra bilgisayar kullanımının her geçen gün yavaşlamaya başladığını biliyoruz. ABD tabanlı market araştırması şirketi International Data Corporation (IDC)'nin ikinci çeyrek sonuçlarına göre Lenovo, bilgisayar pazarında dünya genelinde %25,1'lik bir paya sahip olarak birinci oldu. Benzer şekilde Türkiye merkezli market araştırma şirketi Growth from Knowledge (GFK)'ın yaptığı araştırmalar, Türkiye'de de durumun dünyanın geri kalanıyla aynı olduğunu ortaya koyuyor. Buna göre Lenovo, Türkiye'de %26,1 pazar payına sahip.

GFK ise Türkiye'de topladığı verilerle Lenovo'nun ikinci çeyrekte %26,1 pazar payı ile liderliğini koruduğunu ve bir zamanlar çok bilinmeyen Lenovo oyun bilgisayarların yüzde 5,1 artış göstererek %23,1'e ulaştığını belirtti.

İlginizi Çekebilir